Set Reminder Save for later

Etik Hacker Olma Kursu

Etik Hacker Olma Kursu'na Hoşgeldiniz.

Bu kursta tamamen sıfırdan başlayarak detaylı bilgilere kadar Etik Hacker nasıl olunur işleyeceğiz. Hiç bir ön bilgiye ihtiyaç duymadan hacker'ların kullandığı saldırıları, bu saldırıların nasıl yapıldığını, teorisini ve tabii ki kendinizi bu saldırılara karşı korumayı öğreneceksiniz. Kendi bilgisayarınızda kuracağınız hacking laboratuvarınızda canlı denemeler yaparak sadece teoriyi değil aynı zamanda pratiği de deneyimleyip büyük bir tecrübe kazanacaksınız.

Kurs Udemy'de 100.000+ öğrenciye Etik Hacker'lık & Mobil Geliştirme dersleri veren Atıl Samancıoğlu tarafından veriliyor. Siz de bilişim güvenliği dünyasına adım atmak istiyorsanız aşağıdaki detaylı açıklamayı inceleyip kursa hemen kayıt olabilirsiniz.

Aşağıda kurs boyunca işleyeceğimiz konulardan örnekler görebilirsiniz:

 • VPN & DNS

 • Dark Web

 • Kali Linux Kullanımı

 • Kablosuz Ağ Saldırı ve Önlemleri

 • Ortadaki Adam Saldırı ve Önlemleri

 • Ekran Görüntülerini Ele Geçirmek

 • Beef Kullanımı

 • Sahte Oyun Websitesi Saldırıları

 • Ubuntu Apache Server Kurulumu

 • Sosyal Medya Güvenliği

 • Wireshark Analizi

 • Metasploit Kullanımı

 • Maltego Kullanımı

 • Sosyal Mühendislik

 • Trojanlar

 • Meterpreter

 • Websitesi Hack’lemek ve Önlemleri

 • SQL Kodları

 • SQL Aşılama

 • XSS Açıkları

İçerik

Bu kurs Etik Hacker olmayı öğrenmek isteyenler için ideal. Daha önce herhangi bir programalama veya bilişim güvenliği tecrübeniz yok ise hiç problem değil. En temel konulardan başlayarak en detaylı konulara ilerleyeceğiz. Kurs sonunda ise gerçek bir hacking saldırısı yapabilecek ve bu saldırılara karşı kendinizi ve organizasyonları koruyabilir hale geleceksiniz.

Alakalı konularda yapacağımız derslerde Kali Linux, Wireshark, Maltego, netdiscover, MSFC, Trojan, Veil, Metasploitable, SQLi, Mana En başta teknik detaylara boğulmadan pratik uygulamalarla başlayacağımız kursumuzda sonlara geldiğimizde teoriyi de iyice kavramak için SQL kodu yazmaya kadar öğreneceğiz. Bu şekilde tam anlamıyla bütün kursta teori ve pratiği tamamlayarak ayrılacağız.

Kursumuz boyunca, internette birçok kaynakta karşınıza çıkabileceği gibi, sadece teorik bilgilerle "bu açıklar kullanılarak bu sistemler hack'lenebilir" düşüncesinden uzak duracağız. Her zaman öğrendiğimiz bilgileri pratik yaparak pekiştireceğiz. Gerçek zamanlı hacking deneyimleri yaşayacağız. Aynı zamanda tabii ki de tüm bu saldırılardan kendimizi nasıl koruyacağımızı öğreneceğiz. Kursa kayıt olanlara DigitalOcean'dan kendi sunucularını kurup pratik yapmak amacıyla min. 10$'lık kredi hediye edilecektir. Bu zaten pratik yapılması için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Kurs sonunda tüm dersler boyunca almanız gereken notlardan oluşan "Etik Hacker'ın El Kitabı" da sizinle paylaşılacak. Böylece öğrendiğiniz onlarca teknolojinin kullanımını rahatlıkla geri dönüp hatırlayabileceksiniz.

Önemli Uyarı: Bu kursta öğretilen tüm bilgilerin amacı etik hacker, siber güvenlik yetkilileri yetiştirip; kişileri ve kurumları bu saldırılardan korumaktır. Tüm öğrenciler kursta öğrendiği bilgileri yasal çerçeve içerisinde kalarak kullanacaklarını taahhüt ederler.

Bazı öğrenci yorumları:

"Atıl Bey'in anlatımı gerçekten çok başarılı, akıcı olmasının yanı sıra en ince ayrıntılara kadar yer veriliyor. Bunun dışında kullanacağımız terimleri geçiştirmek yerine nedir neye yarar, nerde kullanılır; bu şekilde anlatması başka güzel. Sorulan sorulara da kesinlikle anlaşılır ve kibar bir dönüş oluyor, bilginize. Eğitimi tereddüt etmeden alın gerçekten faydasını "fazlasıyla" göreceksiniz :)" - Metin

"Harika bir kurstu, adeta eğitmen deneyimini konuşturuyor ve eğitim veriyor. Yabancı kaynaklara nazaran çok güzel ve uzun bir kurs oldu. Her soruma yanıt alarak sorunlarımı düzelttim ve başarıya ulaştım. Teşekkürler, alma tereddütüne düşenler hiç düşünmeden alabilir :)" - Ömer

"Ben böyle kaliteli bir eğitim daha görmedim. Kurslara para harcamanıza gerek yok. Atıl hocamı Java ve Kotlin kursundan biliyorum ve takip ediyorum. Kendisine bu değerli bilgileri bizlerle paylaştığı için ne kadar teşekkür etsem azdır. Temennim bu kaliteyle ve anlatımla başka kursların da gelmesi. Atil diye yazılır, adamın diye okunur" - Ertuğrul

"Çok açıklayıcı bir anlatımla öğrencileri ben acaba yapabilir miyim sorusundan uzaklaştırarak kendi özgüvenlerini oluşturan bir program olmuş. Geri kalan videolar için sabırsızlanıyorum." - Eren

"Anlatım çok anlaşılır ve sade. Gereksiz cümleler yok, konular sıralı, eğitmen konuya tam hakim ve odak noktası bizim tam konsantre olmamıza yönelik. Teşekkürler." - Servet

"Şüphesiz Udemy'nin en iyi hocası ve bu kurs en iyi, en verimli kurslar arasına girebilir." - Abdurrahim

"Yeni mac kullanıcıyım daha işletim sistemini tam manasıyla çözememişken bu kursa katılma gibi radikal bir karar aldım. Zorlanırım diye tahmin ediyordum ancak hiçbir şekilde zorlanma yaşamadım aksine gittikçe artan bir heyecanım ve daha fazla bilgi almalıyım isteği var üzerimde. Atıl hoca o kadar güzel açıklıyor ki her şeyi hiçbir bilgi havada kalmıyor. Birazcık dikkatle dinleyip pratiğe dökerseniz çok ciddi ve az kişinin sahip olduğu bilgiler edinebilirsiniz. Tavsiye ediyorum." - Emre

"Hem bilgi ve donanım, hem anlatım, hemde üslup açısından çok kaliteli bir eğitim. Tereddüt etmeden eğitimi alabilirsiniz." - Ahmet

"Çok çok iyi bir kurstu. İnternet'te arayıp da bulamadığım konuları nokta atışı ile bir kursa toplamış hocamız. Çok samimi ve anlaşılır bir dille hazırlanmış mükemmel bir kurs. Kesinlikle tavsiye ederim. Eğer biraz merakınız varsa ve bilginiz ise hiç düşünmeden alın derim. Gerçek örneklerle desteklenen bir kurs. Hocamız bizim için elinden geleni yapmış. İnternet'te bildiğini anlatmayan hocalar gibi değil. Merak edilenlerin hepsini sıralamış. Kursun ikinci versiyonu çıksın da alalım :) Çok teşekkür ederim..." - Yunus

"Konu anlatımı çok açık ve anlaşılır, örnekler çok canlı ve kullanışlı. Bu kadar zor bir konuyu bu kadar basit anlatabildiği için kutluyorum Atıl hocayı." - Burak

"Hoca inanılmaz deneyimli. Tam bir profesyonel. Konuya en ince detaylarına kadar hakim. Anlattığı bilgiler çok değerli. Yıllarca araştırıp bulamayacağınız bilgileri çok güzel derleyip sunmuş. Teşekkürler." - Abdullah

Get Details and Enroll Now

OpenCourser is an affiliate partner of Udemy.

Get a Reminder

Not ready to enroll yet? We'll send you an email reminder for this course

Send to:

Udemy

Rating 4.6 based on 1,792 ratings
Length 15.5 hours
Starts On Demand (Start anytime)
Cost $11
From Udemy
Instructors Atil Samancioglu, Atıl Samancıoğlu Akademi
Download Videos Only via the Udemy mobile app
Language Turkish
Subjects IT & Networking
Tags IT & Software Network & Security

Get a Reminder

Get an email reminder about this course

Send to:

What people are saying

We analyzed reviews for this course to surface learners' thoughts about it

şu ana kadar in 17 reviews

ve bu cevap beklediğimiz süreçte eğitime devam edemiyoruz şu ana kadar sıkıntı yok çalışmaya devam :) Udemy çok güzel bir eğitim sitesi daha çok hacker eğitim videoları istiyoruz.

Nokta nokta her şeyi nedeniyle beraber açıklıyor, teşekkürler hocam kesinlikle başarılı ; şu ana kadar her şey çok güzel fakat komutlar el kitapçığı tarzı klasör oluşturursanız çok sevinirim .

Şu ana kadar net ve temiz bir anlatım tek tek ve cümleler seçilerek herkesin anlayacağı bir dil ile video hazırlanmış emeği geçen tüm herkese teşekkürler.

Hiçbir duraksama olmadan devam etmemizi sağlardı Şu ana kadar her şey çok güzel aklımdaki bütün soruları cevaplayarak eğitime giriyor gerçekten faydalı... Gerçekten hiçbir bilgim olmamasına rağmen öğrendiklerime şaşırdım.

IP-DNS-VPN konusu gerçekten başarılı bir şekilde açıklanmış, şu ana kadar aklıma takılan hiç bir soru yok.

eğtimcimiz güven veriyor konuşması herşey tane tane ayrıca Udemy nin bir Türk yapımı olduğunu öğrendim ve nasıl gururlandım anlatamam yolunuz açık olsun nice büyük başarılara param sonuna kadar helal olsun güzel bir giriş yaptık endişelerimi gidererek ilerliyorum teşekkürler Şuanlı gayet güzel anlatıyor ve gayet iyi Dark web te dolaşmak keyifliydi ilginç şeyler gördüm şu ana kadar ders oldukça keyifli.

Şu ana kadar doğru tercihti.Atıl Abi gayet ilgili ve mütevazi özel sorulara cevap veriyor.

Şu ana kadar gördüklerime göre güzel ve çok açıklayıcı ilerliyor.

herkese tavsiye ederim in 16 reviews

(Tabii ki egzersiz ve denemeler yaptık derslerde bol bol) Herkese tavsiye ederim.

Herkese tavsiye ederim.

Bu alana ilgisi olan herkese tavsiye ederim.

anlaşılır güzel olmuş herkese tavsiye ederim kursu Eğitmenin şuana kadar yaptığı eğitim tanıtımı ve neler öğreneceğimiz hakkındaki bilgilendirmesi çok net ve akıcı, tüm eğitimin bu şekilde akıcı ve açık olacağını düşünüyorum.

Çok memnunum, meraklı olan fakat nerden başlayacağını bilmeyen herkese tavsiye ederim.

Zaten çok uzun zamandır hevesli olduğum bir kurs ve fiyatı pahalı olduğu için alamıyodum indirime girmesi çok iyi oldu çok iyi bir kurs herkese tavsiye ederim özellikle hevesli olan arkadaşlar bu kursa başlamalı ama zorlanıp takıldığı yerde bırakmamalı yani geçici hevesle başlanmamalı.. Kurs gerek ses olarak gerek görüntü kalitesi olarak müthişti.

daha başındayız ama inşallah türkiyemi savunmak için bir siber ekip kurucam Bölümleri İlerledikçe daha çok seviyor insan :D şu ana kadar aydınlatıcı hissettiriyor çok güzel reyiz eline sağlık çok yararlı bir kurs olmuş herkese tavsiye ederim .

SUANA KADAR TEKNIK OLARAK IYI ISLENDI PRATIK KISMI BU KADAR IYI OLUCAKSA 5 YILDIZ VERILIR Anlatım gayet sade ve her kesimin anlayabileceği şekilde Atıl hocam gerçekten süper bir öğretmen.Öğretmen diyorum çünkü çok şey öğrendim.Fakat tek bir sorunum var.Atıl hoca biraz yavaş anlatıyor.O yüzden videoyu 1.5x hızında izliyorum.Ama Atıl hocam süper bir öğretmen.Herkese tavsiye ederim.

etik hacker in 15 reviews

Bu kursu bitirince elbette kimse dünyanın en iyi Etik Hacker'ı olmayacak belki ama nasıl olabileceğini öğrenecek.

Etik hacker kursu yolda.

Gerçek bir etik hacker olmak için kursu destekler nitelikte kaynaklar tavsiye edilmeli.

Bu konularla alakalı o kadar çok kurs var ki seçim yapmak zor gibi geldi fakat bu kurs tam benim aradığım etik hacker olma yolunda ilerlemenin en iyi anlatılmış hali.. emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Her şey için çok teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim... Saygılarımla mükemmelin bi tık ötesinde Etik Hackerlık kursu arıyorsanız Atil Samancıoğlu derim.

eğitimi 2 kere aldım 1. sinde sorun yaşadım açılmadı haftalarca dinliyorum uğraşmadığım sorun kalmadı sonuçta sorunlar çözülmek içindir ama bana yararlı olacak 1 tane çözüm bulamadım hiç verim alamadım hiçbirşey öğrenemedim Anlatım çok iyi sorulara hemen dönüş yapılıyor güzel iş olmuş tavsiye ederim ön bilgimin yeterliliğini kontrol etmek için ilk dersleri inceliyorum gayet iyi Hersey fazlasiyla anlatiliyor en iyi etik hacker egitimim kesinlikle tavsiye ederim tesekkurler Anlatım güzel.

Eğitmenin anlatımın iyi olduğunu düşünmekle beraber kurs başlığının(Etik Hacker Olma Kursu) içerikle alakası olmadığını düşünmekteyim.

Etik hacker başlangıç-orta-ileri düzey gibi başlıklar atarak eğitimleri hazırlamanız daha dürüst olacaktır.

bilgisi olmayan in 13 reviews

Ancak bu haliyle de hiç bilgisi olmayan birine katkı sağlayacağına ve kendisini geliştirecek düzeyde olduğuna eminim.

Hiç bilgisayar bilgisi olmayan, ve giriş seviyeye gelmek isteyenler için ideal bir kurs, daha spesifik bir anlatım olacağını düşünmüştüm.

saldırılar çok basit kalıyor şöyle yani biz burda hacker eğitimi alıyoruz sonucta sanal makınenın ıcınden bır wep sıtesı oluşturup bunun acıklarını bulup hacklemek veya acıkları kapatmak vb seyler sadece web sıtesı ıcın gecerlı değil tabıkı Yazılım ve Programlama hakkında hiçbir bilgisi olmayan arkadaşlar için çok iyi bir başlangıç ama yazılım hakkında bilgi sahibi veya temeli olanlar için çok az sıkıcı geçebiliyor Hocamızın bilgisi tartışılamaz derecede iyi bilgi birikiminizin artacağına kesinlikle inanıyorum.

kursun gidişatı ve hocanın eğitimi güzel hoca herşeyi en ince ayrıntısına kadar basitleştirerek anlatıyor Basit şeyler.hic Bilgisi olmayanlar için muhteşem kaynak.

Çok Açıklayıcı ve net anlatım örneklendirme olarak bir sıkıntı yaşamıyorum sorduğum sorularda da hızlı cevap alıyorum Bu işe meraklı fakat hiç bir teknik bilgisi olmayan biri olarak söylüyorum, anlatım çok güzel ve sorunlara yanıtlar gayet tatmin edici begendim verimli ve eksiksiz duruyor Kursun yarısına geldim anlatım TÜRKÇE olarak en iyisi diyebilirim başlangıç için ideal gözü kapalı alabilirsiniz.

kurs; hiç bilgisi olmayan için çok verimli, biraz daha seviyeli artılırsa çok çok güzel olur anlatimi güzel tavsiye ederim :) Evet.

Hiçbir bilgisi olmayan bir insan dahi -bkz.

Alanında gayet başarılı, detaylarla anlatan fakat asla sıkmayan, az da olsa merakı olan ve benim gibi konuyla alakalı hiçbir bilgisi olmayan herkese hitap edecek şekilde eğitimi bizimle buluşturan oldukça iyi bir öğretici.

emeğinize sağlık in 13 reviews

Hocam güzel bir kurs olmuş emeğinize sağlık.

Ellerinize emeğinize sağlık.

Emeğinize sağlık.

Emeğinize sağlık... Başlarda sıkılabiliesiniz ama sabredin ilk videolar tanıtımla geçiyor.

emeğinize sağlık.

Emeğinize sağlık :) Doğru bir eşleşme olduğu kanaatindeyim gerçekten sıkmayan bir dil ve üslup ile anlatım sağlanmış ayrıca atıl samancıoğlu üst düzey bir diksiyona sahip gibime geldi başarılı bir çalışma olmuş harikasınız hocam daha iyi güünlere pcm çok kötü ama kurs efsane olmuş bence umarım ilerde iyi bir pc alabilirim Anlatım düzgün ve yalın adam cok guzel anlatiyor konuşurken ara sıra kelimeleri yanlış kullanıyorsunuz ordan yarım puan kırdım onun dışında herşey çok güzel tebrikler.

çok güzel emeğinize sağlık Kararlı bir anlatımı var.Detay veriyor.

:) herhangibir deneyimim yok ancak anlatılanlar tane tane akılda kalıcı Daha bitirmedim Kaliteli bir eğitim anlatım süper emeğinize sağlık :) ÇOK GÜZEL BAŞLADIK SORUN YOK UMARIM BÖYLE DEVAM EDER.

heyecan verici in 10 reviews

Şuana kadar gelişen süreç heyecan verici.

şu an kurs benim için çok heyecan verici ve anlatım olarak da çok başarılı buldum.

Şuana kadar temel bilgileri öğrendim ve gerçekten heyecan verici gitmekte.

Gayet güzel... Kurs şuana kadar güzel söylenen şeyler çok heyecan verici.

Çok heyecan verici Çok güzel ve başarılı bir kurs.

açıklayıcı, güzel anlatım, kaliteli videolar Daha pek birsey goremedıgımdem 3,5 verdım, umarım güzel seyler olur Heyecan verici.

mükemmel süper heyecan verici geçekten mükemmel umutluyum !

Hocanın anlatımı çok güzel aldığı parayı sonuna kadar hak ediyor kesinlike bekledigim gibi ilerliyor �ok detaylı ve iyi anlatımı olan bir kurs anlatımı sade başarılı eğitici bir kurs olmuş öğretmenlerime teşekkür ederim ve bu alanda merakı olanlara gözüm kapalı tavsiye ederim Çok iyi düzenlenmiş bir kurs... evet sunum heyecan verici COK İYİ BABAB anlatım güzel Daha pek bir şey görmedim linuxu kurmadım bile hâlâ daha yükleniyor ama Atıl hocamı daha önceden tanımıştım o beni hatırlamaz muhtemelen çok iyi bir insan ve bilgilide eğitim setini görür görmez aldım hiç tereddütüm olmadı teşekkür ederim.

Careers

An overview of related careers and their average salaries in the US. Bars indicate income percentile.

Ethical Hacker or Pen Tester $67k

Hacker Consultant $68k

Hacker Contractor $84k

Front End Hacker $94k

Hacker Dude $96k

DevOps and Quality Hacker $96k

Hacker in Residence Lead $97k

Growth hacker & User Acquisition $99k

Freelance Hacker $110k

Product Hacker $156k

Senior Hacker $193k

Write a review

Your opinion matters. Tell us what you think.

Udemy

Rating 4.6 based on 1,792 ratings
Length 15.5 hours
Starts On Demand (Start anytime)
Cost $11
From Udemy
Instructors Atil Samancioglu, Atıl Samancıoğlu Akademi
Download Videos Only via the Udemy mobile app
Language Turkish
Subjects IT & Networking
Tags IT & Software Network & Security

Similar Courses

Sorted by relevance

Like this course?

Here's what to do next:

 • Save this course for later
 • Get more details from the course provider
 • Enroll in this course
Enroll Now